Stojak rowerowy z Decathlonu test opinie

 

Od dawna rozglądałem się za stojakiem na moje rowery. Taki stojak miał służyć mi przede wszystkim do łatwiejszego serwisowania rowerów oraz do bezpiecznego przechowywania roweru w moim pokoju. Nie interesowały mnie drogie stojaki, dlatego rozglądałem się za tymi z niższej półki.

Moim pierwszym kandydatem był stojak rowerowy ze sklepu Lidl, w atrakcyjnej cenie(120zł), jednak nigdy nie mogłem na niego trafić. To dlatego, że rozchodziły się one jak świeże bułeczki, a mi nigdy nie chciało się wstawać o szóstej rano, żeby czaić się na nie od otworzenia sklepu. Czas leciał, a mi się nie spieszyło, bo taka rzecz nie była dla mnie niezbędna i w końcu zakończyłem poszukiwania. Nieco później, zupełnie przypadkowo trafiłem na serwisowy stojak ze sklepu Decathlon, Hapo-G One.

Test stojak rowerowy Hapo-g z decathlonu

Bez dłuższego zastanowienia zdecydowałem się na zakup. Jak dotąd jestem z niego bardzo zadowolony. Na początku nie byłem przekonany do tego, że posiada tylko dwie nogi, obawiałem się, że może to zmniejszyć stabilność. Po pierwszym podwieszeniu roweru okazało się, że stojak jest dość stabilny, nie zajmując jednocześnie dużo miejsca po rozłożeniu.

Test stojak rowerowy Hapo-g z decathlonu

Zauważyłem dwie rzeczy, które wymagają, według mnie, poprawy. Po pierwsze od razu zabrakło mi półeczki na narzędzia, która jest bardzo pomocna przy serwisowaniu roweru. Po drugie nie da się ustawić roweru pod dowolnym kątem(np: przednim kołem do góry), ponieważ chwytak przekręca się. Nawet bardzo mocne skręcenie czerwonego pokrętła(widoczne na zdjęciu poniżej) nie pomaga. Po jakimś czasie zmieniłem sposób wieszania roweru. Zamiast łapać rower za sztycę, przymocowuję go do górnej rury w ramie. Rower jest wtedy bardziej wyważony i przednie koło nie opada już tak bardzo. Oprócz tego całość nabiera więcej stabilności. Po jakimś czasie użytkowania zauważyłem jeszcze jedną rzecz.  Niektóre śruby (od nóżek) nieco się poluzowały. Dlatego warto jest to kontrolować raz na jakiś czas. Test stojak rowerowy Hapo-g z decathlonu opiniePrzejdźmy do cyferek. 

Maksymalna wysokość, na którą możemy stojak wydłużyć to ok 155 cm. Minimalna to 92 cm. Oczywiście zmieniać wysokość możemy co dowolną wartość, co daje nam zakres ponad 60 cm. Największy rozstaw chwytaka, którym przymocowujemy rower, to prawie 8 cm, a najmniejszy to 3 cm. Waga stojaka to niecałe 7 kg, według mnie to dobry wynik. Na stojak otrzymujemy dwa lata gwarancji.

Podsumowanie.

Pomimo drobnych  wad, uważam, że stojak jest bardzo dobry. Jestem z niego zadowolony i biorę go na każdy wyjazd.

Zalety:

  • Cena (200zł)
  • Zajmuje mało miejsca po rozłożeniu
  • Stabilny

Wady:

  • Brak półeczki na narzędzia
  • Uchwyt pomimo mocnego dokręcenia potrafi się przekręcić