Diverse Downhill Contest Żar 2016- NSR Bert Freeride

Pierwsze zawody w sezonie uważam za udane. Zrealizowałem mój plan, który polegał na rozjeżdżeniu i nauczenia się jazdy na nowym rowerze.

Na górze Żar pokazałem się pierwszy raz. Zawsze stresuje się na zawody w nowych miejscach i boję się, że nie poznam trasy dostatecznie. Był to też mój drugi wyjazd na nowym rowerze. Dlatego mój czysty i kontrolny przejazd w eliminacjach nie zapewnił mi przejścia do finału. Ale nie martwię się tym, bo wiem, że jak na drugi wyjazd w sezonie, na rowerze który dopiero ustawiałem, jest to dopuszczalny wynik. Oprócz tego wiele się nauczyłem przez te kilka minut. Jak to zawsze po zawodach, żałowałem że nie pojechałem na 100%, ale z drugiej strony cieszę się, że dojechałem cały na metę. Następnym razem dam z siebie więcej!

Co do trasy zawodów.

Bardzo mi się spodobała. Techniczne sekcje leśne, przeplatane z dojazdówkami na „odpoczynek”. Było gdzie dokręcić, dlatego trasa dosyć męcząca. Wpisuje ją do moich ulubionych ulubionych tras w Polsce z nadzieją, że będę mógł tam jeszcze pojeździć. Niestety mam tam trochę daleko, bo aż 300 km, co eliminuje to miejsce na jednodniowe wypady. Nie udało pojeździć mi się innymi trasami, oprócz trasy pucharowej. Widziałem i słyszałem same dobre opinie o trasie a-line i chciałbym się tam kiedyś wybrać.

Co do samych zawodów.

Było świetnie! Pomimo nieprzyjaznej pogody, kibiców było pełno. Na szczęście polepszyła się ona troszkę na same zawody, czyli w niedzielę. Zwłaszcza głośno na trasie było w ostatnim lesie. Życzyłbym sobie (i innym) takiej atmosfery na każdych zawodach. Zawody bez kibiców są nudne, a tutaj można było w niektórych miejscach ogłuchnąć! Trasa, zmienne warunki pogodowe i ogromny doping widowni uczyniły zawody bardzo widowiskowymi. Odbył się również zawody na najlepszego whipa.

 

Zapraszam do obejrzenia odcinka specjalnego nagranego podczas zawodów. Zobaczysz tam fragmenty z zawodów whip contest i wspomniany wyżej ostatni lasek z gorącym dopingiem. Zapraszam do subskrybcji mojego kanału YT