Relacja Bike Expo 2017 na narodowym

Właśnie wróciłem z targów rowerowych Bike Expo 2017, które odbyły się w Warszawie na stadionie narodowym. Po zobaczeniu wszystkich stanowisk, wywiadach z kilkoma wystawcami, przyszedł czas na krótką relację pisemną z tego wydarzenia.

Do dyspozycji było wiele atrakcji, na wielu stanowiskach Bike Expo 2017. Mogliśmy zobaczyć wystawy sklepów rowerowych, oraz producentów sprzętu. Dodatkowo każdy mógł do woli testować rowery na strefie testowej. Do dyspozycji mieliśmy rowery szosowe, XC, enduro, elektryczne, trekingowe oraz zjazdowe. Bez względu na producenta, wszystkie rowery były w ciągłym obiegu. Dostępne były rowery takich firm jak: Canyon, Specialized, Trek, Kross, Romet, Cube i inne.

 

Relacja Bike Expo 2017 na narodowym- Bert Freeride Blog

 

Ku mojemu niezadowoleniu, na całych targach było jedynie kilka zjazdówek, w tym NS Fuzz, Specialized Demo czy Rocky Mountain Maiden. Wiadomo, że Downhill to nisza, ale takie rowery byłyby atrakcją samą w sobie. Zdecydowanie więcej było endurówek i było ich równie dużo, co klasycznych XC. Nie zabrakło też wielu rowerów szosowych, z różnych przedziałów cenowych- od budżetowych do zawodniczych. Wystarczyło przejść się po kilku stanowiskach, by zauważyć, że rowery elektryczne stają się coraz bardziej popularne. Zarówno w rowerach miejskich, jak i MTB; XC czy enduro. Wyraźnie było to widać na przykład na stanowisku Shimano, gdzie wystawione były akumulatory, i silniki. W rowerach u innych wystawców, oprócz silników Shimano, występowały również silniki Bosha. Moim zdaniem ta dziedzina rynku rowerowego rozrośnie się już niedługo, czy to się komu podoba, czy nie.

 

Relacja Bike Expo 2017 na narodowym- Bert Freeride Blog

Widowiskowe były pokazy skoków na rowerach- różnych. BMX, slopestyle i DJ. Swoje ewolucje prezentował między innymi: Piotrek „Kraja” Krajewski czy Kamil Zielonka.

Ciekawa była wystawa przygotowana przez Velo Classic Poland. Ukazywała ona historyczne rowery kadry polskiej, z których najstarszy był z roku 1947.

Relacja Bike Expo 2017 na Narodowym- Bert Freeride Blog

 

Jak przystało na targi rowerowe, nie zabrakło też konkursów rowerowych, z różnymi ciekawymi nagrodami. Na jednym z nich trzeba było przejechać jak najwięcej w czasie dwóch minut (na rowerze stacjonarnym).

Zapraszam do obejrzenia mojej wideo relacji z tej imprezy!