Bachledowa Dolina Family Downhill

Pierwszy tydzień budowania tras już za nami. Dlatego postanowiłem napisać o tym parę słów i pokazać kilka zdjęć. Zacznę od początku: W Bachledowej Dolinie jest 5 tras zjazdowych: Air DH1, Air DH2, Freeride(niedokończona), Family DH i Natural DH. Trasy, budowane przez Flipa Polca, są bardzo dobrze przemyślane, ukształtowanie terenu jest bardzo dobrze wykorzystane, co sprawia, że mało jest elementów „na siłę”. Jeździłem już w paru parkach rowerowych i muszę powiedzieć, że Bachledowa bardzo mile mnie zaskoczyła i trafiła do ścisłej czołówki najlepszych bikeparków, w których byłem. Tutejsze trasy są bardzo szybkie i płynne, między innymi, dlatego, że bandy są bardzo długie, co pozwala na bezpieczny przejazd przy dużych prędkościach.

 

W pierwszej kolejności poprawiliśmy trasę rodzinną, która składa się z wielu band i stolików. Chcieliśmy, żeby była jak najbardziej rodzinna. Im gładsza, tym lepsza. Dlatego odnowiliśmy niemalże wszystkie bandy, poszerzyliśmy lądowania stolików i pozbyliśmy się korzeni. Zostało jeszcze kilka rzeczy, które skończymy na dniach

Bachledowa Dolina Downhill Family

 

Trasa, która została wybudowana głównie z myślą o początkujących może cieszyć również tych o większym doświadczeniu. Chyba każdy lubi pojeździć, od czasu do czasu, po długich i wysokich bandach.

 

DCIM100DRIFT

 

Jak tylko skończymy Familkę to udamy się na Freeride. Dotychczas tylko raz nią zjechałem, więc musimy ją nieco poznać, żeby wiedzieć czego jej trzeba. Pogoda nas nie rozpieszcza, ale przynajmniej ziemia jest miękka i bardzo plastyczna. W przyszłym tygodniu przyjedzie kopara, więc robota powinna pójść szybko.